Dzień Ajurwedy 2023 – zapraszam do wspólnej celebracji

dzień ajurwedy

Dzień Ajurwedy – skąd mamy to święto?

Dzień Ajurwedy w 2023 roku przypada 10 listopada. Jest to święto ruchome o międzynarodowym zasięgu, obecnie obchodzi się je w setce krajów.
Skąd się wzięło?
Obchodzimy je od kilku lat. Wszyscy, którym bliski jest zdrowy tryb życia i którzy mają powiązania z Ajurwedą podkreślają w tym czasie rolę Ajurwedy w codziennym życiu. Międzynarodowy Dzień Ajurwedy ustanowiło indyjskie Ministerstwo “Ayush” (Ayurveda, Yoga & Naturopathy, Unani, Siddha and Homoeopathy), a samo słowo Ayush oznacza długowieczność.
Jako ciekawostkę, zobacz jak wyznaczyć Święto Ajurwedy, za pomocą astrologii wedyjskiej:

Termin obchodów Dnia Ajurwedy wyznacza corocznie ruchome święto boskiego (z hinduizmu) opiekuna Ajurwedy: Dhanvantari Jayanti.  
Przypada ono 13 dnia księżycowego Trayodashi, władanego przez Jowisza, w miesiącu Kartik hinduskiego kalendarza Panchanga. Dzień ten według europejskiego kalendarza przypada albo w październiku albo w listopadzie. W roku 2023 jest to 10 listopada. Według polskiego czasu księżycowy dzień Trayodashi zaczyna się o 8:07 rano. 

Jakie hasła przyświecają w 2023 r.?

Są to hasła nawiązujące do jedności i bardzo ważnej w Ajurwedzie cechy, jaką jest wytrwałość oraz do uniwersalności.
Tematem tegorocznego świętowania jest “Ayurveda for One Health”, a hasłem: “Ayurveda for everyone on every day”.
Podkreślona jest więc idea: “Ajurweda dla jednego zdrowia”, połączenie człowieka z naturą i współzależność zdrowia i stanu planety.
“Ajurweda dla każdego codziennie” podkreśla uniwersalność tej starożytnej naturalnej medycyny. Mamy obecnie do niej łatwy dostęp, jest zrozumiała i dostępna dla każdego.

Zapraszam do wspólnej celebracji Dnia Ajurwedy!

W 2023 roku świętuję Dzień Ajurwedy na dwa sposoby.
Zgodnie z hasłami przyświecającymi tegorocznym obchodom – zapraszam do mnie na rozmowy indywidualne. Możesz spytać się o cokolwiek związanego ze swoim zdrowiem i Ajurwedą, temat proponujesz sama / sam.
Spotkania będą niezobowiązujące, trwające maksymalnie 30 minut (wstęp wolny).
Zapraszam serdecznie, szczególnie, jeśli się wcześniej nie zetknęłaś / zetknąłeś z Ajurwedą lub jeśli się zetknęłaś / zetknąłeś, ale chcesz coś wyjaśnić, o coś spytać, poznać mnie i to w jaki sposób pracuję.
Działaj i zapisz się – zapisy są tylko w czwartek 9 listopada, smsowo lub telefonicznie (600 268 006).
Możemy porozmawiać – i spotykając się twarzą w twarz w Warszawie – i online.
Więc na tegoroczną celebrację Dnia Ajurwedy zapraszam wszystkich, z każdego zakątka świata!
Terminy spotkań:
w piątek 10 listopada, w godzinach 15:00-17:00,
w sobotę 11 listopada, w godzinach 10:00-12:00.

Możesz też włączyć się w świętowanie Dnia Ajurwedy podczas konsultacji. Przychodząc do mnie na konsultacje Ajurwedy (w Warszawie lub online) z hasłem “Dzień Ajurwedy 2023” dostaniesz upominek. Promocja jest ważna do 15 listopada 2023r. włącznie.
Do zobaczenia, w Warszawie i online!