oczyszczanie z toksyn

Oczyszczanie z toksyn – łatwy sposób

Wiosna to czas szczególnie dobry na oczyszczanie z toksyn. Przyroda budzi się do życia, symbolicznie to, co stare odchodzi, a na to miejsce przychodzi nowe. Organizm, gdy jest w nim wiele toksyn, o co w dzisiejszych czasach nietrudno – napotyka na trudności. Trudności z prawidłowym trawieniem, czerpaniem przez organizm w pełni z pożywienia, promiennym wyglądem skóry.
Toksyny (w sanskrycie “ama“) tworzą się poprzez:

  • spożywanie nieodpowiedniego jedzenia i napojów,
  • spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia, co prowadzi do trudności w jego strawieniu,
  • przebywanie w środowisku z zanieczyszczonym powietrzem,
  • długotrwałą postawę, nacechowaną negatywnym myśleniem, agresją.

Oczyszczanie z toksyn jest więc podstawą zdrowia. Aby organizm mógł odwdzięczyć ci się, dając ci swą siłę – musisz zapewnić mu na to dobre warunki.

W Ajurwedzie, indyjskiej medycynie naturalnej, oczyszczanie z toksyn jest zarówno sposobem na zachowanie zdrowia, witalności – jak i na pozbycie się dolegliwości i chorób. Przedstawiam tu oczyszczanie, które możesz bezpiecznie stosować, nawet przez pół roku, niezależnie od pory roku.

Ajurweda jest uniwersalna, każdy człowiek, zarówno mieszkający w Azji jak i w Europie, żyjący 5000 lat temu oraz obecnie –  podlega prawom, które głosi ta wiedza.  Korzystając więc z ajurwedyjskiego sposobu na oczyszczanie z toksyn, masz pewność, że sposób ten jest skuteczny i sprawdzony przez tysiąclecia jego stosowania.
Wszelkie metody leczenia, regeneracji organizmu, w Ajurwedzie są całkowicie naturalne, korzystają ze skarbów natury, jakimi dysponujemy.

Popularnym i bezpiecznym środkiem na detoks organizmu w Ajurwedzie jest zażywanie mieszanki sproszkowanych ziół, zwanej antyamą. Możesz ją łatwo przyrządzić sama i bezpiecznie stosować, zwłaszcza jak widzisz objawy amy, toksyn w organizmie, ale również profilaktycznie.
Objawami amy jest na przykład nalot na języku. Gdy rano, po wstaniu z łóżka widzisz taki nalot na języku, świadczy to o nagromadzeniu się toksyn w organizmie. Czas więc na poradzenie sobie z toksynami, aby zapobiegać chorobom i zapewnić sobie komfort witalności i promienności.

W przypadku nagromadzenia się w organizmie amy, aby szybciej i przede wszystkim skutecznie wrócić do stanu równowagi, pomoże ci  określenie która z dosh w twoim organizmie  jest w nierównowadze. Konsultacje ze mną i wypełnienie testu Prakriti dadzą ci wiedzę, jaką możesz wykorzystywać codziennie, na bieżąco, przygotowując posiłki.

oczyszczanie z toksyn

Prosty przepis, polegający na zmieszaniu wszystkich sproszkowanych składników.
Składniki:
20 g kopru włoskiego
20 g mięty
10 g kuminu
10 g kolendry
10 g imbiru

10 g = 1 łyżka

Składniki zmieszaj. Zażywaj po obiedzie i po kolacji po 1 łyżeczce, nawet przez 6 miesięcy.
Podziel się swoimi doświadczeniami na profilu Dobrostany na Facebooku.