Masaż głowy

Ajurwedyjski masaż głowy – Shiro Abhyanga

Masaż głowy, w Sanskrycie Shiro Abhyanga, jest masażem z użyciem oleju z ziołami, przeznaczonego specjalnie do masowania głowy.

Shiro Abhyanga wywodzi się z naturalnej medycyny indyjskiej, z Ajurwedy, liczącej sobie ponad 5 tysięcy lat stosowania. Ajurweda, czyli wiedza o życiu, to zbiór spójnych wskazówek o tym, co jest dobre dla naszego dobrostanu, aby czuć się ze sobą jak najlepiej.
W Ajurwedzie stosuje się między innymi zioła, masaże, zabiegi z użyciem ciepłych olei, masła klarowanego ghee.

Jednym z masaży ajurwedyjskich jest olejowy masaż głowy.
Jak działa Shiro Abhyanga? Czego możesz się spodziewać po masażu?

Masaż uspokaja umysł oraz działa dobroczynnie na skórę głowy oraz włosy.
Olejowy masaż głowy działa relaksująco, wprowadzając harmonię na głębokim poziomie. Poprawia koncentrację i wprowadza spokój umysłu. Działa leczniczo w przypadku bólów głowy i wypadania włosów.

Masaż głowy

Masuję skórę głowy, uszy, kark, obręcz barkową. Olej jest wzbogacony dodatkiem ziół, dobranych, aby ich działanie było korzystne dla skóry oraz włosów, w które wmasowuje się olej.

Masaż pielęgnuje włosy, odżywia cebulki włosowe, co jest szczególnie potrzebne i cenne w czasach, gdy często suszymy włosy suszarką.

Olej do masażu głowy zawiera kompozycję ziół, w tym roślinę, o której pisałam, Amla – roślina o wszechstronnym działaniu. Amlę  polecają lekarze medycyny ajurwedyjskiej, jako świetnie się sprawdzającą przy pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Działa stymulująco na wzrost włosów, pomaga zachować dłużej kolor włosów, jaki mamy w młodym wieku.

Zobacz wszystkie wpisy z kategorii masaże.

Leave a Comment